دیدار دستندرکاران اربعین با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی

0
6

 

موسی جوینده  رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی بعد از ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی،اظهارکرد: امسال خوشبختانه نسبت به سال گذشته جهش فوق العاده ای در بحث موکب‌ها برای اربعین وجود دارد.

وی با بیان این که در سال گذشته استان خراسان جنوبی ۱۳ موکب احداث نموده و هر روز ۳۰ وعده غذا طبخ و در بین زائران توزیع کرد،تصریح کرد:  امسال استان خراسان جنوبی تعداد ۳۰ موکب دارد که از این تعداد ۲۵ موکب در کاظمین و ۵ موکب در مسیر نجف به کربلا خواهد بود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی ادامه داد: امسال قرار است در هر وعده غذایی ۹۰ هزار پرس غذای گرم آماده شده و به زائران تحویل گردد.

 جوینده عنوان کرد:در سال گذشته ۵ هزار نفر اسکان دادیم که امسال پیش‌بینی ما آن است که ۲۲ هزار و ۵۰۰ نفر اسکان داده شوند که پیش‌بینی می‌شود از تعداد مذکور، ۱۵ هزار نفر در کاظمین و بقیه در مسیر نجف به کربلا اسکان یابند.

وی با بیان این که سال گذشته در بخش نانوایی ۸ موکب داشتیم که خوشبختانه امسال این تعداد به ۳۰ موکب رسیده است،یادآور شد:مقرر شده که ۷۰ تن آرد به منظور پخت نان گرم به موکب‌های نانوایی ارسال شود و در بخش‌های مختلف اهتمام و برنامه ‌ریزی ویژه‌ای برای زوار  گرامی انجام شده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی بیان کرد: برنامه ‌ریزی شده که امسال همچنین ۱۰۰ چشمه حمام و سرویس بهداشتی آماده شود تا زائران خیالی آسوده داشته باشند و سال گذشته این امر محقق نبود و ما شرمنده زائران بودیم.

جوینده ابراز کرد: امسال دو موکب در بخش بهداشت و درمان خواهیم داشت که در نوع خود بی‌نظیر است چون در موکب بهداشت و درمان خراسان جنوبی دندانپزشک هم حضور خواهد داشت و این در  حالی است که در هیچ یک از موکب های کشور در اربعین،دندانپزشک مستقر نیست.

وی ضمن اشاره به این نکته که برنامه‌های مختلفی از جمله کفاشی، آرایشگری و خیاطی برنامه‌ ریزی شده و استان خراسان جنوبی با وسعت و جمعیت کم اما در سال گذشته رتبه اول کشور در بخش خدمات دهی به زائران اربعین را به  خود اختصاص  داده بود.

 رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی متذکر شد: سال گذشته استان خراسان جنوبی با همکاری آب و فاضلاب تعداد زیادی بسته‌بندی آب تهیه کرده و در اختیار زائران قرار داد که امسال هم این برنامه دنبال می‌شود که باید بگوییم این کار، در کشور کاری بی‌نظیر بود.

جوینده اضافه کرد: در حال حاضر اولین گروه در کاظمین در بخش زیرساخت‌ها مشغول به کار هستند.

وی تبیین کرد: عمده تلاشمان آن است که بتوانیم از ظرفیت همه امکانات و شهرستان‌های استان خراسان جنوبی در بحث اربعین استفاده نمائیم.انتهای پیام ۱۰۱/

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here